تمدید زمان دریافت طرح های چهارمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف
19 آذر 1390
تمدید زمان دریافت طرح های چهارمین جشنواره سراسری کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف

به علت استقبال فراوان و درخواست متقاضیان، زمان مرحله اول (ارسال خلاصه مدیریتی طرح­های کسب و کار دانش بنیان) چهارمین جشنواره سراسری «کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف» تا تاریخ 15 دی ماه 90 تمدید شد.

این جشنواره با همکاری مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و صندوق پژوهش و فناوری شریف طی نیمه دوم سال 90 تا بهار سال 91 و به منظور اخذ طرح­های کسب و کار و ایده‌های نوین و دانش بنیان و رتبه­بندی آنها برگزار خواهد گردید.

به دنبال برگزاری موفق سه جشنواره قبلی در دانشگاه صنعتی شریف، جشنواره­ی چهارم با ابعاد گسترده­تر و رویکرد ملی و سراسری با اهدافی  نظیر ایجاد فرصت برای صاحبان ایده، فراهم آوردن شرایط برای کارآفرینان جهت بازاریابی و معرفی طرح به سرمایه‌گذاران، افزایش توان کارآفرینان برای نوشتن طرح تجاری و برنامه‌ریزی اجرایی، شناسایی کارآفرینان جوان و ناشناخته، پرورش نسل جدیدی از کارآفرینان و آشنایی صاحبان صنعت با ایده‌های جدید و خلاقانه دنبال می شود.

محورهای متنوع این جشنواره اعم از  علوم فنی- مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، حوزه­های مدیریتی، مالی و اقتصادی، فناوری‌های نوین بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی، علوم کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی می باشد و جوایز ارزنده و متنوعی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است. که به مواردی از قبیل هدایای نقدی، تسهیلات مالی کم بهره، امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه شریف، امکان سرمایه­گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و صندوق مالی توسعه تکنولوژی و ... می­توان اشاره کرد.

همچنین، جشنواره چهارم در دو سرفصل ایده­های کسب و کار و تجاری­سازی طرح­های دانش بنیان برگزار شده و فرایند اجرا بدین شکل است که متقاضیان و صاحبان ایده در گام اول طرح­های خود را در قالب یک خلاصه مدیریتی 3-8 صفحه­ای به دبیرخانه ارسال نموده و در گام بعدی برای برگزیدگان ضمن برگزاری کارگاه­های آموزشی، یک پشتیبان برای تدوین طرح کسب و کار اختصاص خواهد یافت. در مرحله بعدی طرح­های کسب و کار نهایی در کمیته داوران ارزیابی شده و 8 طرح به مرحله فینال راه پیدا خواهند نمود. در مراسم اختتامیه جشنواره نیز صاحبان طرحهای برتر در حضور کمیته داوران و حضار اقدام به دفاع از طرح­های خود نموده و در نهایت رتبه 1 تا 8 جشنواره در دو سرفصل تعیین و در همان روز اعلام خواهد گردید.

شایان ذکر است زمان دریافت خلاصه مدیریتی طرح­ها تا 15 دی ماه سال جاری می­باشد و علاقمندان برای اطلاع از جزییات،  برنامه­ی زمان­بندی و جوایز جشنواره می­توانند به نشانی اینترنتی http://bp.sharif.ir یا www.sharifvc.irمراجعه یا با شماره­های 4 -66086771 تماس حاصل نمایند.