آیین پایانی چهارمین جشنواره سراسری «کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف»
11 آذر 1391
آیین پایانی چهارمین جشنواره سراسری «کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف»
28 آذرماه 1391 برگزار می­شود
آیین پایانی چهارمین جشنواره سراسری «کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف»
 
رقابت بیش از 150 طرح  و ایده دانش بنیان
همزمان با هفته پژوهش مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره سراسری «کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف» از سوی صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات شریف با همکاری مرکز کارآفرینی و مرکز رشد فناوریهای پیشرفته دانشگاه صنعتی شریف در سالن جابر بن حیان این دانشگاه برگزار می­شود.
مهندس مهرداد امانی، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری توسعه صادرات شریف و دبیر این جشنواره با اعلام این خبر افزود:
به دنبال برگزاری موفق سه جشنواره قبلی در دانشگاه صنعتی شریف، جشنواره­ی چهارم با ابعاد گسترده­تر و رویکرد ملی و سراسری با اهدافی نظیر آموزش و ارتقای توان کارآفرینان برای نوشتن طرح تجاری و برنامه‌ریزی اجرایی، شناسایی و معرفی کارآفرینان جوان و ناشناخته، پرورش نسل جدیدی از کارآفرینان و آشنایی صاحبان صنعت با ایده‌های جدید و خلاقانه و فراهم آوردن شرایط برای کارآفرینان جهت بازاریابی و معرفی طرح به سرمایه‌گذاران از دی ماه سال 1390 آغاز گردید.
وی خاطر نشان کرد: جشنواره چهارم در محورهای متنوعی اعم از علوم فنی- مهندسی، فناوری اطلاعات و ارتباطات، حوزه­های مدیریتی، مالی و اقتصادی، فناوری‌های نوین بیوتکنولوژی و نانو تکنولوژی، علوم کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی در دو حوزه شامل سرفصل ایده‌های برتر و سرفصل تجاری‌سازی برگزار شد که در این دوره بیش از 150 طرح و ایده شرکت کننده داشت.
امانی ادامه داد: در مرحله اول داوری جشنواره 38 طرح و ایده انتخاب شدند که پس از برگزاری دوره آموزشی طرح نویسی برای مجریان این طرحها، طرح کسب و کار ایشان مورد ارزیابی توسط داوران خبره قرار گرفت. پس از مرحله دوم داوری نیز 6 طرح انتخاب گردید که با ارائه در مراسم اختتامیه با حضور داوران، بطور زنده داوری و رتبه­بندی خواهند شد.
دبیر چهارمین جشنواره کارآفرینی و کسب و کار شریف افزود: در این دوره جشنواره میهمانان و حضار حاضر در مراسم نیز امکان داوری و اظهارنظر در خصوص طرحها را دارند. به طوری که یک رای از مجموع آرای داوران به تماشاچیان اختصاص خواهد یافت.
مدیرعامل صندوق پژوهش شریف گفت: در این دوره جشنواره جوایز ارزنده و متنوعی برای برگزیدگان در نظر گرفته شده است که شامل که به مواردی از قبیل سکه طلا، هدایای نقدی، تسهیلات مالی ارزان قیمت، امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه شریف، امکان سرمایه­گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و صندوق مالی توسعه تکنولوژی ایران در طرحهای برگزیده و... می­توان اشاره کرد.
ایشان در پایان اشاره داشت که فراخوان دریافت طرح­های پنجمین جشنواره کسب و کار شریف از دی ماه سال جاری آغاز خواهد شد و علاقمندان فرصت خواهند داشت طی مدت زمان اعلام شده خلاصه مدیریتی طرح­های خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
علاقمندان برای اطلاع از جزییات و برنامه­ی زمان­بندی جشنواره می­توانند به نشانی اینترنتی http://bp.sharif.ir مراجعه یا با شماره های 4 - 61975300  تماس حاصل فرمایند.