فراخوان پنجمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف
29 اردیبهشت 1392
فراخوان پنجمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب‌وکار شریف

پنجمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف آغاز به کار کرد

       به همت مرکز کارآفرینی و صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه صنعتی شریف، پنجمین جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار شریف آغاز به کار کرد. این جشنواره که با هدف کمک به تجاری سازی طرحهای دانش بنیان برگزار می­شود شامل بخشهای مختلفی همچون نگارش طرح تجاری(Business plan)، نگارش مدل کسب و کار(Business Model) برای ایده های دانش بنیان و نوآورانه(Seed Stage)  و همچنین طرح کسب و کار شرکتهای نوپا (Early Stage) می باشد. این جشنواره از یک سو عرصه‌ای است برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان و اساتید دانشگاه­ها و کارآفرینان و صاحبان ایده­های کسب و کار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندی‌های صنعت، که نهایتاً از رهگذر سرمایه‌گذاری صنعت در کسب و کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری موثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می‌آورد.

در طی مراحل این جشنواره، شرکت‌کنندگان و دانشجویان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب وکار و تمرین عملی آن‌ها، در یک محیط رقابتی نسبت به تدوین «طرح کسب و کار» بر مبنای ایده‌ی محوری و فناورانه خود اقدام می­نمایند. خروجی نهایی این جشنواره، طرح‌‌های کسب و کار برتر است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف، امکان سرمایه­گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و سایر سرمایه‌‌گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت.

در بخش دیگری از این جشنواره شرکتهای دانش بنیان موفق که رشد چشمگیری در فروش، سود، اشتغالزایی و ... داشته اند مورد ارزیابی قرار گرفته و به رقابت با هم جهت کسب عنوان شرکت جهش یافته موفق در مرحله توسعه(Expansion Stage) چرخه عمر شرکتها می گردند.

زمینه‌سازی جهت مذاکره و عقد تفاهم­نامه سه جانبه جهت جلب سرمایه‌گذاری مشترک بین سرمایه‌گذاران، دانشگاه و شرکت‌های کوچک و متوسط، جمع‌آوری ایده‌های کسب و کار و تشکیل بانک ایده، حمایت مادی و معنوی از طرح‌ها و ایده‌های برتر به ویژه در حوزه‌های فناوری‌های پیشرفته از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.

شایان ذکر است مهلت ارسال خلاصه مدیریتی طرح­ها به دبیرخانه جشنواره، 1 شهریورماه 1392 تعیین شده است. علاقه‌مندان جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام میتوانند به سایت این جشنواره به نشانی http://bp.sharif.ir      مراجعه نمایند.