ششمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار با عنوان VC CUP آغاز به کار کرد
07 تیر 1393
ششمین دوره جشنواره کارآفرینی و توسعه کسب و کار با عنوان VC CUP آغاز به کار کرد

این جشنواره که به اهتمام مرکز کارآفرینی دانشگاه صنعتی شریف و صندوق توسعه صادرات و فناوری شریف راه‌­اندازی شده، در ادامه برگزاری موفق پنج دوره قبلی بوده و در بخش‌ها و حوزه‌­های مختلف دانش‌بنیان برگزار می‌­گردد.

این جشنواره از یک سو عرصه‌ای است برای ارائه دستاوردهای فنی- پژوهشی دانشجویان، دانش‌آموختگان، اساتید دانشگاه‌­ها، کارآفرینان، صاحبان ایده‌­های کسب و کار و از سوی دیگر فضایی است برای طرح نیازمندی‌های صنعت، که نهایتاً از رهگذر سرمایه‌گذاری صنعت در کسب‌و‌کارهای دانش‌بنیان، فرصتی را برای همکاری موثر و نظام‌مند صنعت و دانشگاه فراهم می‌آورد.

در طی مراحل این جشنواره، شرکت‌کنندگان ضمن آشنایی با مفاهیم و اصول کسب وکار و تمرین عملی آن‌ها بر مبنای ایده‌ی محوری و فناورانه خود، در یک محیط رقابتی نسبت به آماده‌سازی طرح خود جهت ارائه به نهادها و اشخاص سرمایه‌گذار اقدام می­‌نمایند. خروجی نهایی این جشنواره، طرح‌‌های برتری است که ضمن برخورداری از خدمات حمایتی مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف و سایر نهادهای حامی، امکان سرمایه‌­گذاری صندوق پژوهش و فناوری شریف و سایر سرمایه‌‌گذاران به منظور تجاری شدن طرح و تولید محصول مربوطه را خواهند داشت.

زمینه‌سازی جهت مذاکره و عقد تفاهم‌­نامه سه جانبه جهت جلب سرمایه‌گذاری مشترک بین سرمایه‌گذاران، دانشگاه و شرکت‌های کوچک و متوسط، جمع‌آوری ایده‌های کسب و کار و تشکیل بانک ایده، حمایت مادی و معنوی از طرح‌ها و ایده‌های برتر به ویژه در حوزه‌ فناوری‌های پیشرفته از دیگر اهداف برگزاری این رویداد است.

این جشنواره در دو بخش شامل ایده‌های نوآورانه و شرکت های نوپا برگزار می‌گردد. طرح‌­های شرکت کننده در هر سرفصل بطور جداگانه مورد داوری و ارزیابی قرار گرفته و برگزیدگان هر حوزه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت.

برگزیدگان از جوایزی همچون جوایز نقدی، تسهیلات ارزان قیمت و امکان استقرار در مرکز رشد دانشگاه صنعتی شریف بهره‌­مند خواهند شد. ضمناً امکان سرمایه‌­گذاری صندوق شریف و سایر سرمایه­‌گذاران در طرح‌­های برگزیده نیز وجود دارد.

شایان ذکر است مهلت ارسال طرح­‌ها به دبیرخانه جشنواره، پایان شهریور ماه 1393 تعیین شده است. علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ثبت نام می‎توانند به سایت این جشنواره به نشانی http://bp.sharif.ir یا www.vccup.ir مراجعه نمایند.